Cırt bant ürünlerinin kullanım alanları giderek artıyor. Yeni ürünler ve yeni yaklaşımlarla sektörlerin ihtiyacına cevap veren modellerin üretilmesi oldukça pratiklik arz eden cırt bant ürünlerini ön plana çıkarıyor. Standart cırt bant modellerinin mukavemet ve dayanıklılık açısından birtakım sektörler için dezavantaj olması yenilikçi yaklaşımlarla dayanıklı cırt bant ürünlerinin üretimi sağladı. Bunlar arasında yer alan plastik cırt bant modelleri tekstil sektörünün cazip tercihidir.

Standart ve plastik cırt bant nedir?

Dokuma tipi bir cırt bant ürünüdür. Bu nedenle dayanıklılık konusunda iyi bir performans göstermez. Ancak açma kapama limiti hayli yüksektir. Kullanım alanları da geniştir. Özellikle dokumacılık için kullanılıyor. Su ve nem gibi olaylardan etkilendiği için bir yeni modelinin geliştirilmesine ihtiyaç duyuldu. Endüstriyel alanlar adına geliştirilen plastik cırt bant modeli standart kesimden çok daha dayanıklı ve güçlüdür.

plastik cırt bantlar

Endüstriler için en çok tercih edilen modelin plastik cırt bant olması, mukavemet hususundaki niteliğidir. Üstelik plastik yapısı nedeniyle toz, su ve nem gibi olaylardan da asla etkilenmez. Bu özelliği sayesinde tekstil sektörünün en çok tercih ettiği ürün haline gelmiştir. Kanca yapısının ince ve her yumuşak yüzeyin yapışmasını sağlayacak şekilde üretilmesi için polimer ve naylon etkin olarak kullanılmıştır. İnce yüzeyi hem sağlam hem de oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Kolay ve pratik uygulama

Plastik cırt bant ürünü sektörlerin farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanarak değişik kesim modelleri halinde üretilebiliyor. Dayanıklı, sağlam ve çeşitli sektörlerin ihtiyacını karşılayan modelin uygulama alanına dikişle tutturulması gerekiyor. Ancak arkadan yapışkanlı sistemle imal edilerek de dikiş uygulamasından çok daha pratik ve kolay bir yöntemle uygulanması mümkündür. Genellikle tekstil ürünlerine eklenecek olan plastik cırt bandın dikişle işlenmesi daha doğrudur. Ama daha farklı uygulama alanları için yapışkanlı modellerin seçilmesinde sorun söz konusu olmaz.

Daha değişik cırt bant ürünleri de söz konusudur. Para para cırt bant veya özel kesim uygulama modelleri, değişik ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İhtiyacınızın belirlenmesinden sonra sizin için de en uygun cırt bant üretimleri yapılabilir.