Geleneksel birleştirme yöntemlerine akıllı bir alternatif olan cırt bantların farklı kullanım alanları için özelleştirilebilme imkanları vardır. Kolay uygulanabilme ve güçlü yapışma özellikleri sayesinde hem günlük kullanımda hem de bir çok endüstriyel kullanımda akılcı çözümler sunar.

Standart Cırt Bantlar

Standart Cırt Bantlar

Arkası Yapışkanlı Cırt Bant

Arkası yapışkanlı cırt bantlar birçok nesneye tekrar sökülebilme özelliği verir ve kullanım kolaylığı sağlar. Yüksek performansılıdırlar ve ağış nesnelerin birleştirilmelerinde kullanılırlar.

Cırt Tutan Kumaş

İngilizcedeki hook – loop ibaresi cırt bantların hook yani çengelli kısmını ve loop yani daha soft olan kısımlarını ifade eder. Cırt tutan kumaşlar hook-loop un loop tarafından imal edilir ve birçok endüstride kullanılır.

Mantarbaş Cırt Bant

Mantarbaş cırt bantlar sanayide spesifik ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu cırtbant türünde hook kısmında çengel yerine mantar şeklinde çıkıntılar mevcuttur. Bu ürünün mantarbaş cırt bant olarak adlandırılmasının sebebi dizaynının bu şekilde oluşturulmuş olmasıdır.

Para Para Cırt Bant

 

Özel ihtiyaçları karşılamak adına yuvarlak şekilde kesilmiş olan cırt bantlara para para cırt bant da denir.

Özel Kesim Cırt Bant

Gelişen sanayide tasarım ve kullanışlılık sebeplerinden ötürü kişiselleştirme, markalaştırma vs nedenlerden dolayı cırt bantlarında özel kesilmiş olanlara talep olmaktadır.